
Захист. Мідний купорос (фунгіцид)
Вага в упаковці 100г.
Мідний купорос (сульфат міді)- розчинний порошок синьо-блакитних кристалів, діюча речовина: міді сульфат, 980 г/кг. Застосовується проти грибкових захворювань плодових дерев та ягідників, а також овочів і квітів. Період захисної дії близько 30 днів.
Механізм дії: іони міді реагують з липопротеиновыми і ферментними комплексами грибкової або бактеріальної клітини, викликаючи незворотні зміни протоплазми, викликають неспецифічну денатурацию білків.
Застосування мідного купоросу
Цей фунгіцид використовується в саду і городі, а також в домашніх умовах для захисту рослин від ряду захворювань:
- альтернаріозу
- аскохітозу
- моніліозу
- парші
- мілдью винограду
- плямистості
- білої плямистості (септоріоз)
- несправжньої борошнистої роси
- іржа
- фітофтори та ін.
Крім цього при обприскуванні від хвороб, сульфат міді є одночасною позакореневого підживлення. Дефіцит міді, як правило, проявляється у рослин, що ростуть на кислих піщаних і торф'янистих грунтах.
Інші області застосування мідного купоросу:
- як антисептик проти цвілі і гнилизни на дерев'яних конструкціях
- для знезараження ґрунту
Як розвести мідний купорос
100 г мідний купорос, розвести в невеликій кількості води (500-700 мл), налитої у пластикове відро і нагрітої до температури 40-50 градусів (краще розчинення), при помішуванні долити води, щоб довести об'єм робочого розчину до 10 л. Не використовуйте металевий посуд! Приготовлений розчин перш ніж залити в обприскувач процідіть через фільтр.
Норми витрати
Як правило, застосовують 1% розчин з нормою витрати близько 10 л на 100 м2.
Загальні правила розведення мідного купоросу:
- Яблуня, груша, айва: від парші, филлостикоза та інших плямистостей, моніліозу, всихання 100 г препарату на 10 л води, перше обприскування рано навесні до розпускання бруньок, при витраті 2-5 л на дерево. Можна повторно за 2 тижні до збирання яблук і груш.
- Абрикос, персик, слива, черешня, вишня: від клястероспороза, коккомікозу та інших плямистостей, моніліозу, курчавості листя, розвести 50-75 г на 10 л води, перше обприскування рано навесні до розпускання бруньок, при витраті 2-3 л на дерево.
- Аґрус, смородина: від антракнозу, септоріозу та інших плямистостей, розвести 50-75 г на 10 л води, перше обприскування рано навесні до розпускання бруньок, при витраті для куща середнього розміру 1,5 л.
- Обприскування бульб картоплі проти фітофторозу перед посадкою: 2 г препарату на 10 л води. Зручніше скласти посадковий матеріал у сітку для овочів і занурювати в приготований розчин.
- Кімнатні квіти - полив від комплексу хвороб - розвести чайну ложку (без гірки) на 2 літри води, щоб вийшов небесно-блакитний розчин, полити під корінь або обприскати листя.
- Від плямистостей на овочах, наприклад при аскохитозе огірків, рослини можна обприскати 0,5% розчином мідного купоросу і сечовини: на 10 л води 5 г купоросу і 10 г сечовини, повторити двічі інтервалом у тиждень.
- Для знезараження землі відкритого ґрунту в теплицях від хвороб за тиждень перед висадкою розсади або посівом насіння, полийте грунт 3% розчином мідного купоросу (30 грам на літр води). Подібна обробка так само захистить картопля від фітофтори.
- Для обробки кореневої системи перед посадкою розвести 100 г препарату на 10 л води, замочити кореневу систему (цибулини або бульби) на 3 хвилини. Потім вийняти з розчину і ретельно промити в проточній воді. Цибулини або м'ясисті корені бульбових, потім перед посадкою підсушити на повітрі.
Коли можна їсти фрукти і овочі після обприскування мідним купоросом
Більшість овочів можна вживати в їжу через 14-15 днів після обприскування, виняток становлять:
- баштанні (огірки, кабачки, гарбузи, кавуни, дині) – їх можна обприскувати за 5 днів до збирання врожаю
- томати можна обприскати від фітофтори та ін. хвороб за 7-8 днів до збирання помідор
- Ціна: 10 ₴
- Немає в наявності
10 ₴
Мінімальна сума замовлення на сайті — 120 грн
- +380 (63) 042-42-49
- +380 (67) 346-40-80
- Понеділок10:0016:00
- Вівторок10:0016:00
- Середа10:0016:00
- Четвер10:0016:00
- Пʼятниця10:0016:00
- СуботаВихідний
- НеділяВихідний