Гіацинти розпускаються ранньою весною яскравими і дуже запашними квітами. Сучасні гіацинти вражають уяву розмаїттям кольорів: білого, всіх відтінків рожевого, фіолетового, бордо і чорного. Гіацинт – універсальний квітка, яку можна вирощувати у домашніх умовах і в саду. Гіацинт підходить для ранньої вигонки і для зрізання.
Гіацинти воліють відкрите, сонячне або напівтіньове місце з захистом від вітру і легкі структурні ґрунти, що складаються із суміші піску і гумусу, з хорошою водопроникністю. Після цвітіння гіацинта обріжте квітконіс як можна вище і дайте листю пожовтіти і відмерти природним шляхом, щоб корисні речовини потрапили назад в цибулину рослини.
Розмножують гіацинт маленькими цибулинками (дитинкою), на яких дорослої цибулини рослини утворюється в середньому 3-4 на рік. Дитинку обережно відокремлюють від материнської цибулини в період літнього спокою (якщо вона легко відділяється) і садять в грунт раніше дорослих цибулин, в кінці літа. Такі цибулини підростають і зацвітають через 2-3 роки. Насіннєве розмноження гіацинта практикується в селекції, але не ефективно в аматорському садівництві: потомство буде відрізнятися від батька і зацвіте лише через 5-6 років.
У регіонах з холодним сирим влітку рекомендується викопувати цибулини гіацинтів в першій половині літа і зберігати їх в теплому (+20-22 градуси), добре провітрюваному і не занадто сухому місці до часу посадки. В процесі зберігання цибулин гіацинта перевіряйте їх і видаляйте браковані екземпляри при перших ознаках гниття. У більш теплих і сухих регіонах цибулини гіацинта можна залишати в землі на літо, однак слід викопувати їх раз у кілька років для ділення і пересадки