Насіння газонної трави від українських виробників. Ми є представниками кількох господарств, які спеціалізуються на виробництві насіння газонної трави. Пропонуємо насіння - монокультури (райграс - багаторічний, многоукосный, костриця червона, овеча, мітлиця паросткова, клевер білий) і суміші "Універсальна", "Спортивна", "Тіньова".
Пропонуємо суміші "Луговий газон" і "Мавританський газон" з насінням однорічних і багаторічних квітів.
Детальніше: https://floraug.prom.ua/g27664258-trava-gazonnayaЯк правильно посіяти газонну траву самому.
Є старий добрий анекдот:
У англійського садівника спитали – Як Вам вдається отримати такі чудові газони?
– Ну як…. посіяли, полили, підгодували, покосили.
– І все?
– Так. І так 300 років.
В цьому є частка жарту, і частка правди. Але не хвилюйтеся адже дорогу здолає той, хто йде. У цій статті ми спробували розповісти доступною і зрозумілою мовою про правила створення гарного газону.
Для того, щоб отримати гарну зелену галявину біля будинку або на дачі потрібно дотримуватися не складних, але обов'язкових правил.
Підемо по порядку:
Перший, що необхідно зробити – це підготувати грунт до посіву.
- перекопати ділянку на глибину багнета лопати;
- вирівняти перериту територію граблями, що б не було горбів і западин, - цей процес називається «планування ділянки». Робиться це для того, щоб на горбах не відбувалося «вивітрювання» грунту з насінням, а у западинах не відбувалося «перезволоження» (застій води і загнивання насіння).
- посіяти насіння трави і внести добриво.
- «прикрити насіння» - необхідно пройти граблями злегка бороня землю, що б насіння виявилися прикритими землею або присипати «покривним шаром» - суміш чорнозему, річкового піску і торфу – висотою 1,5 -2 див.
- «укатати газон». Всю територію, на якій Ви посіяли насіння трави, необхідно зрівняти/закоткувати/ущільнити катком для газону. Так як каток для газону – інструмент не часто зустрічається, можна скористатися чим-небудь «типу ковзанки», наприклад, газовим балоном. Для чого це потрібно зробити? З маленького насіннячка піде маленький паросточок кореня і стебла. Вони дуже вразливі і чутливі до перезволоження і пересихання. Укатывая/накочувавши/ущільнюючи ґрунт, ми прибирає повітряні порожнини, в які може потрапити росток і залишитися в критичному для себе становищі. Це той самий процес, який ми робимо при посадці дерев і чагарників притаптывая грунт або притискаючи кулаком при посадці рослин в горщики або діжки.
- Перша підгодівля – «Стартове добриво». Для активного росту газону необхідні азот, фосфор і калій, а також мікроелементи. Ви можете використовувати як найбільш просте і доступне добриво «нітроамофоску» (NPK (азот:фосфор калій) 16:16:16) з мікроелементами, так і спеціалізовані добрива «для старту газону».
- Перший полив. Перший полив дуже важливий. Час для поливу: краще вибирати час «на вечірній зорі», коли сонце вже хилиться до заходу. Спосіб поливу – «дощування» - як можна більш дрібні краплі повинні потрапляти на грунт, щоб не вибивати лунки від ударів крапель об землю. Кількість води, яка повинна пролитися на ґрунт під час першого поливу – 10 літрів води на 1 м. кв. тобто грунт повинен промокнути на глибину 10 див.
- Другий і наступні поливи. Щодня, до появи дружних сходів в сонячні дні. Якщо погода похмура, можна пропустити полив, при цьому контролюючи вологість грунту (грунт не має підсихати). Бажано дотримуватися при поливі одного часу су струм (ввечері або рано вранці). Кількість води рекомендується 5 л на 1 м. кв.
- Найбільш повне проростання насіння відбудеться з 14 дня після посіву. Ви зможете побачити чи є пропуски на площі посіву і провести доподсев в «залысинах».
- Перший покіс рекомендується проводити при відростанні наземної частини до висоти близько 15 див. Прибираючи при косовиці верхівкову точку росту, ми провокуємо розгалуження наземної частини трави (змушуємо кущитися) і також розростання підземної частини – кореневої системи (освіта дернини).
- Наступний покіс проводимо після відростання трави на висоту 10-15 см (на ваш розсуд). При наступних покосах рекомендується внесення добрив через раз . Формулу NPK Ви визначаєте самі по зовнішньому вигляду Вашого газону.
З вересня покоси можна припинити, щоб дати траві підготуватися до зими. З добрив рекомендуються добрива з меншою кількістю азоту і з великою кількістю фосфору і калію (наприклад, діамофоска NPK 10:26:26) або спеціалізовані «для осіннього підживлення газону». Це сприяє накопиченню полісахаридів в кореневій системі і таким чином робить кореневу систему більш стійкою до промерзання/вимерзання.
ВІДПОВІДІ НА ЧАСТІ ЗАПИТАННЯ ТА ПОРАДИ БУВАЛИХ:
Коли краще сіяти траву – восени або навесні:
Є свої плюси і мінуси при посіві як восени, так і навесні.
При посіві навесні:
- ми можемо підгодувати хорошим стартовим добривом, тим самим закласти сильне зростання
рослинам;
- нам не загрожує вимерзання насіння;
- необхідний частий і рясний полив, що іноді складно, якщо Ви обмежені у воді і часу;
- наступний підсівши у «залысинах» ускладнюється іноді високими температурами повітря.
При посіві восени:
- треба розрахувати час посіву так, щоб до заморозків насіння встигли прорости і вкоренитися;
- якщо насіння внесені в грунт, але не встигли добре вкоренитися існує небезпека вимерзання, але ті насіння, які перезимують у ґрунті «загартовуються» і трава проростає краще, ніж при весняному посіві (як на самосеяных полях і луках);
- активний ріст почнеться ранньою весною (при середньодобовій температурі +2) і підсівши у «залысинах» можна проводити в більш ранній період;
- проростання трави відбувається за рахунок вологи в землі при весняному прогріванні грунту. Полив газону при цьому може бути не таким рясним;
Вибирайте час посіву самі виходячи з Ваших можливостей.
Як боротися з бур'янами:
Боротися з бур'янами можна двома способами – механічним і хімічним.
«Механічний спосіб» - видалення вручну, викорчовування.
«Хімічний спосіб» - обробка ділянки (бур'янів) гербіцидами.
Порядок дій:
- після перекопування бажано дати землі «спокій» на одну або два тижні, що б «проявилися»-проросли бур'яни (можна добре пролити, щоб спровокувати швидке зростання бур'янів).
- «Хімічний спосіб»:
Обробити проявилися бур'янисті трави гербіцидами (Раундап, Напалм і т. п.) згідно інструкції препарату. Протягом 3-10 днів препарат проявляє свою дію. Видалити засохлі бур'яни. Після цього провести посів газонної трави.
- «Механічний спосіб»:
Видалити сапою бур'янисті трави. Провести посів насіння газонної трави згідно інструкції. Разом з насінням трави будуть проростати насіння смітних трав, що знаходяться в ґрунті. Акуратно видаляти проростаючі бур'яни (наземну частину разом з коренем). При наступних покосах трави, бур'яни також будуть потрапляти в косовицю. З часом газонна трава придушить бур'янисту траву. Якщо Ви хочете прискорити процес очищення газону від бур'янистих трав можна застосовувати «гербіциди вибіркової дії» (Лінтур тощо), які не шкодять газонної трави, а діють на бур'яни.
Коли припинити косити газон:
З вересня покоси можна припинити, щоб дати траві підготуватися до зими.
Які добрива використовувати для газону і навіщо:
Перша підгодівля – «Стартове добриво». Для активного росту газону необхідні азот, фосфор і калій, а також мікроелементи. Ви можете використовувати як найбільш просте і доступне добриво «нітроамофоску» (NPK (азот:фосфор калій) 16:16:16) з мікроелементами, так і спеціалізовані добрива «для старту газону».
Восени добрив рекомендуються добрива з меншою кількістю азоту і з великою кількістю фосфору і калію (наприклад, діамофоска NPK 10:26:26) або спеціалізовані «для осіннього підживлення газону». Це сприяє накопиченню полісахаридів в кореневій системі і таким чином робить кореневу систему більш стійкою до промерзання/вимерзання.
Бажаємо Вам гарного Газону!
Подробнее: https://floraug.prom.ua/g27664258-trava-gazonnaya